Özdemir Grup Dekoratif Duvar Kaplama Çeşitleri

Duvar dekorasyonu sektörü ve dekoratif duvar kaplaması son 10-15 yılda çok yol kat etti. Modern duvar kaplama çözümleri, düşük bakım, mükemmel dayanıklılık, yüksek teknoloji ürün malzemeler ve kolay kurulum gibi bir çok avantaj sağlamaktadir. İç mekan duvar kaplama ürünleri, aralarından seçim yapabileceğiniz sonsuz duvar kaplama modellerinin yanı sıra, farklı malzemeler, renkler ve özellikler de mevcuttur. Dekoratif tuğla, dekoratif duvar panelleri için kullanılan en geleneksel malzemedir. Ancak günümüzde mevcut tek kaplama paneli malzemesi değildir. Fiber, beton, çimento dışında taş, tuğla, akrilik cam, plastik, taş ve metal seçenekleri de olasılıklardır.

Modern duvar kaplama tasarımları, 1970’lerde popüler olan daha koyu ahşap seçeneklerine kıyasla daha yenilikçi, çekici ve işlevseldir. Özellikler, 3D, yarı saydam, kavisli, sert, şeffaf, prefabrik, modüler ve daha pek çok seçenekle zengin ve çeşitlidir. Çeşitli duvar dekorasyonu seçenekleri, bina sakinlerinin yüksek kaliteli veya doğal bir tasarım estetiğini uygun bir şekilde bir alana taşımasına yardımcı olur

Dekoratif duvar kaplaması, daha iyi dayanıklılığı ve minimum bakım maliyeti nedeniyle bir iç cephe kaplama çöümü olarak oldukça tercih edilmektedir. Duvar panelleri tipik olarak minimum bakımla uzun ömürlüdür. Dayanıklılık özelliklerinin, duvarları aşınmaya ve yıpranmaya karşı koruma ve en önemli yapısal bileşenleri daha uzun süre koruma gibi birçok olumlu etkisi vardır.

Bu tür kaplamaların hayati bir yönü, çukurları, izleri ve çizikleri çekmemeleridir, böylece bölge sakinleri sıksık rötuşlar ve duvar onarımları konusunda endişelenmek zorunda kalmazlar. Darbe direnci, özel takdir gerektiren başka bir niteliktir.

Dekoratif duvar panellerinin montaj işlemi basittir. Açıkta kalan yapıştırıcı, harç hatları veya kurulum kalıntıları bu duvar kaplama seçeneğiyle endişe kaynağı olmaz. Modern duvar kaplama çözümleri, kurulumu kolaylaştıran bir klips ve ray sistemi veya dil ve oluk sistemine sahiptir.

Kültür Tuğlası

Kültür Tuğlası Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Patlatma Taş

Patlatma Taş Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Kültür Taşı

Kültür Taşı Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Fiber Panel

Fiber Panel Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Klinker Tuğla

Klinker Tuğla Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.

Poliüretan Kütük

Poliüretan Kütük Uygulama projelerinizi üstleniyoruz. Detaylı bilgi için tıklayın.